Voronej’de Birleşik Rusya’nın desteğiyle SVO katılımcısının anısına bir anma plaketi açıldı

KÜLTÜR SANAT

Voronej’de Birleşik Rusya’nın desteğiyle SVO katılımcısının anısına bir anma plaketi açıldı
2024,

Asker Vladislav Polesskov’a ithaf edildi.
Savaşçının mezun olduğu 22 numaralı Voronej okulunun cephesine bir anma plaketi yerleştirildi.

Vladislav Polesskov, Şubat 2023’te Lugansk Halk Cumhuriyeti topraklarında savaş görevleri gerçekleştirirken öldü. Ölümünden sonra kendisine “Cesaret İçin” madalyası ve Cesaret Nişanı verildi.

Etkinliğe Kahramanın yakınları ve arkadaşları, milletvekilleri, muharebe gazileri, öğretmenler ve okul çocukları katıldı.

Anıt plaketin yerleştirilmesine yardım, Birleşik Rusya fraksiyonunun bir üyesi, Voronej Bölge Duması milletvekili Evgeniy Kitaev tarafından sağlandı .

“Vatanı için canını veren bir askerin anısını yaşattık. Ve bu okulun öğrencilerinin Kahramanların aramızda olduğunu, okullarının böyle bir Kahraman yetiştirdiğini bilmeleri çok önemli. Özel askeri harekât bölgesindeki adamlarımız gerçek bir cesaret ve yiğitlik sergiliyor. Ne yazık ki bazılarının eve dönmeye kaderi yok. Gençlerimizin haklı olarak örnek alması gereken gerçek Kahramanlar yetiştirdikleri için ebeveynlere ve öğretmenlere içten şükranlarımı sunuyorum” dedi Evgeny Kitaev.

Anıt plaketini açma hakkı SVO katılımcısının dedesine verildi. Okul çocukları Vladislav Polesskov’a adanmış şiirleri okudu. Daha sonra herkes bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak onun anısına saygı duruşunda bulundu ve anıt plakete çiçek bıraktı.

“Kahramanların Yüzleri” parti eylemi kapsamında okulların cephelerinde, okul alanlarında ve spor kurumlarında Kahramanlarla ilgili bilgilerin yer aldığını hatırlatalım. Projenin üniversite ve kolejlere de yaygınlaştırılması planlanıyor.

Hoparlör
Kitayev Evgeniy Petroviç
Kitayev Evgeniy Petroviç
RPS üyesi, Voronej Bölge Duması’ndaki Birleşik Rusya fraksiyonunun üyesi, Konut ve Toplumsal Hizmetler, Enerji ve Tarifeler Komitesi Başkanı
#Voronej bölgesi
#bölgeler
#Kitaev
#Kahramanların Yüzleri
#Anma plaketi
#okul
#SVO katılımcıları
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-voronezhe-pri-podderzhke-edinoj-rossii-otkryli-memorialnuyu-dosku-v-pamyat-ob-uchastnike-svo