Nazım Beratlı’nın anıları, ülkeye bıraktığı eserlerle yaşatılacak

KÜLTÜR SANAT

Nazım Beratlı’nın anıları, ülkeye bıraktığı eserlerle yaşatılacak

.2024

 

 

Kalp rahatsızlığı sebebiyle 72 yaşında yaşamını yitiren eski milletvekili, hekim, yazar, Doç. Dr. Nazım Beratlı için bugün Cumhuriyet Meclisinde tören düzenlendi.
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, Nazım Beratlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü duyduklarını ifade ederek, ailesine başsağlığı diledi, “mekanı cennet olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, milletvekilliği de yapan Beratlı’nın araştırmacı, yazar, aydın, doktor kişiliğiyle ülkeye çok büyük bir değer kattığını ifade ederek, zamansız kaybettikleri Beratlı’nın anılarının, ülkeye bıraktığı eserlerle yaşatılacağını söyledi.

Kıbrıs Türkü’nün Kıbrıs’ta eşitlik temelinde varlığını sürdürebileceği tezine de son zamanlarda destek verdiğini söylediği Beratlı’yı rahmetle anan Cumhurbaşkanı Tatar, ailesine de sabır ve başsağlığı diledi.

Aile adına törende konuşan Uğraş Beratlı, “acımız büyük” dedi, ülke için çok önemli bir insanı kaybettiklerini söyledi, babası ile her zaman gurur duyduklarını, anısını her zaman yaşatacaklarını vurguladı.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/nazim-beratlinin-anilari-ulkeye-biraktigi-eserlerle-yasatilacak-12397