Kuveyt ve Kazakistan’da resmi tatillerin kutlanması

GÜNDEM

 

 

 

 

Kuveyt ve Kazakistan’da resmi tatillerin kutlanması

.2023

Öncesi
Sonraki

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti’nin Kuveyt Devleti’ndeki Büyükelçiliği’nde Anayasa Günü, Tacikistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Günü ve Tacikistan Cumhuriyeti Devlet Bayrağı Günü münasebetiyle ciddi bir etkinlik düzenlendi.

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti’nin Kuveyt Devleti Büyükelçisi Zubaidzoda Zubaidullo konuşmasında dinleyicileri bu önemli bayramlardan dolayı tebrik ederek, tarihi belgenin önemini, Tacikistan’ın Bağımsızlık dönemindeki başarılarını ve Barış ve Milli Mücadelenin Kurucusu’nun rolünü vurguladı. Birlik – Ulusun Lideri, Tacikistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Emomali Rahmon barış ve istikrarın, ulusal birliğin ve sosyo-ekonomik kalkınmanın sağlanmasında.

 

 

 

 

Aynı zamanda Tacikistan Cumhuriyeti’nin Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde Devlet Bayrağı Günü kutlandı.

 

 

 

 

Büyükelçi Khairullo Ibodzoda etkinliğin açılışını yaptı ve konuşması sırasında Devlet Bayrağının tüm Tacikistanlılara devletleri ve devletleriyle gurur duymaları, ulusal bağımsızlığı güçlendirmeleri, başarılarını korumaları ve her şeyden önce ulusal birliği ve sürekli ilerlemeyi teşvik etmeleri konusunda ilham verdiğini belirtti. vatanlarının refahı.

 

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj _

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan _

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk _

Kuveyt , Kazakistan

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/13875/celebration-of-state-holidays-in-kuwait-and-kazakhstan