Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa’da Sivil Savunma Teşkilatı’nın terhis törenine katıldı

SİYASET

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa’da Sivil Savunma Teşkilatı’nın terhis törenine katıldı

.2024
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Lefkoşa Bölge Müdürlüğü’nde Sivil Savunma Halk Örgütü mükellefi olarak görev yapan ve yaş haddinden dolayı görev süresi bitenlere plaket takdiminin yapıldığı terhis törenine katıldı.
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

Lefkoşa’da Yakındoğu Üniversitesi’nde düzenlenen törende yapılan konuşmaların ardından Girne Bölgesi halk örgütü kadrolarında görevli 1964 doğumlu 204 mükellefe hizmet belgeleri takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın disiplinli kadrosuyla yıllar içinde daha da gelişen ve her türlü donanıma sahip olan bir kuruluş olduğunu ifade etti.

Her türlü doğal afete karşı ülkemizin ve vatandaşlarımızın savunmasında büyük rol oynayan kuruluşun, halka güven veren bir yapıya ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, görev süresi biten mükelleflere şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, bunun bir veda töreni olmadığını ve vatan savunmasında ihtiyaç olduğu takdirde yine hizmet vermekten çekinmeyeceklerini vurguladı.

Kıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş için büyük mücadeleler verdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yılının kutlanacağını dile getirdi.

Egemen eşitlik ve uluslararası eşit statünün kabulüyle yeni ve resmi müzakerelere başlanacağını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin tam desteğiyle iki devletli çözüm siyasetini yürüttüklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın bütün personeline teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi ve yaş haddinden dolayı görev süresi bitenlere plaket takdiminde bulundu.
Dosya Adı

 

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-lefkosada-sivil-savunma-teskilatinin-terhis-torenine-katildi-12399