ARABAN BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÖZDEMİR`DEN 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

KÜLTÜR SANAT

ARABAN BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÖZDEMİR`DEN 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Çiftçi emek veren ve üretendir. Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ilmek işleyerek, üreten insandır.

Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Ülkemizde son yıllarda tarım alanında çok başarılı çalışmalar yürütülmüş ve tarım sektörümüz önemli bir büyüme göstermiştir. Bereketli ve cömert topraklarımıza alın terini akıtan çiftçilerimizin ekonominin büyümesinde ve gelişmesinde katkısı büyüktür.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir. Araban İlçemizde tarıma, hayvancılığa kısacası çiftçiye yönelik yatırımları destekleyici çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Emekleri ve gayretleriyle toprağı işleyerek bu anlamda bizlere hizmet eden, her türlü zorluğa rağmen geçimlerini topraktan sağlayarak, soframıza ulaşan en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı ve ekmeğin üretiminde alın teri döken, bütün çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” nü kutlar, ürettiği her ürünün sağlıklı, bereketli ve bol kazançlı olmasını diler, sevgi ve saygılar sunarım.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA