Yuri Satirov, RTLabs: Birleşik Rusya’nın elektronik ön oylama sistemi tüm federal gereksinimleri karşılıyor

GÜNDEM

Yuri Satirov, RTLabs: Birleşik Rusya’nın elektronik ön oylama sistemi tüm federal gereksinimleri karşılıyor

2024

Şu anda Rusya’da yalnızca üç elektronik oylama platformu var: federal, Moskova ve Birleşik Rusya sistemi.
RTLabs şirketinin seçim süreçlerinin dijitalleştirilmesinden sorumlu genel müdür yardımcısı, Birleşik Rusya’daki bir yuvarlak masa toplantısında, partinin ciddi bir görev üstlendiğini ve bunu başarıyla tamamladığını belirtti.

“Ön oylamada kullanılan sistemde, federal DEG sistemlerinde belirlenen tüm ilkeler uygulanıyor. Dahası, uygulamak istediğimiz birçok şey var (DEG’de – editörün notunda) – adayların kişisel hesapları, elektronik başvuru yapma yeteneği. Bunu çok iyi başardınız” dedi Yuri Satirov .

Buna karşılık, parti Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı Sergei Perminov, bir yıl önce Birleşik Rusya’nın ülkedeki herhangi bir siyasi parti tarafından kullanılabilecek “alışılmışın dışında” çözümler geliştirmeyi önerdiğini hatırlattı.

“Ayrıca biz parti olarak bu tecrübeyi paylaşmaya hazır olduğumuzu söyledik. Bu tür çözümlerin zaten uygulandığını ve tamamen ücretsiz erişime sahip olduklarını söylediniz. Bunun kültür oluşumunun geleceği açısından bu çalışmaya dahil edilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu çok hoş” dedi.

Eylül ayında EDG-2024’te 42 bölgede 70 seçim kampanyası düzenlenecek. Buna, diğer hususların yanı sıra, Hakasya Cumhuriyeti’nde Devlet Duması milletvekilinin ara seçimi de dahildir. Üst düzey yetkililer için 23 seçim, yasama meclislerinin milletvekillerinin seçimi için 13 kampanya, idari merkez başkanlarının seçimi için 2 kampanya, Şehir Duması milletvekillerinin seçimi için 21 kampanya ve yerel yönetimler için toplu seçimler için 10 kampanya.

#Satirov
#RTLabs
#seçimler
#DEG
#önoylama
#YY2024
#dijitalleşme
#dijitalhizmetler
#EPG
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/yurij-satirov-rtlabs-sistema-elektronnogo-predvaritelnogo-golosovaniya-edinoj-rossii-sootvetstvuet-vsem-federalnym-trebovaniyam