TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI

GÜNDEM

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI

Turan Devletleri Birleşik Konfederasyonu TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türk, bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır” dedi.

3 Mayıs’ın, Türk milliyetçiliğinin varlık iradesini ortaya koyuşunun tarihi bir not olduğunu belirten Akkuş, mesajında şunları dile getirdi; ”10 asırdan fazla bir süre İslam’ın sancaktarlığını yapmış bir milletin ferdi olmaktan onur ve gurur duyduğunu vurgulayarak, Türk, bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, ağırlıklı olarak Orta Asya, Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu’da yaşayan, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır. Tarihten bugüne Millet olarak başımız dik, alnımız ak bir şekilde kendi varlığımızı kutsal vatanımızın varlığı uğruna düşünmeden feda ettik.
Milliyetçilik, aziz milletimizin dünyada hak ettiği yere gelmesi için çalışmak, üretmektir. Milli bekamız ve bağımsızlığımız tartışılmaz koşuldur.

Açıklama yok.

3 Mayıs 1944, Türk milliyetçiliğinin inanmış ve adanmış gerçek dava adamlarının elinde yarına ışık tutacak bir meşale misali, Türklük bilincinin tarihi bir abidesi olarak tarihe mal olmuştur. 3 Mayıs ruhunun tüm yüreklerde bütün heyecanı ve samimiyetiyle yaşanması dileğiyle bayramımız kutlu olsun.”

3 Mayıs Türkçülük gününde Adıyaman’dayız hem il başkanlığımızın açılışını hem de deprem şehitleri için pilav dağıtacağız hem de Şerif Saka konser olacak 4 Mayıs’ta Şanlıurfa’da 5 Mayıs’ta Gaziantep’teyiz

MURAT ÇOBANOĞLU

TURKKON GENEL BAŞKANI

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA