TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

SİYASET

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN 14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

Turan Devletleri Birleşik Konfederasyonu TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu (IFAD) tarafından, 1984 yılında alınan bir karar doğrultusunda, 14 Mayıs “Dünya Çiftçiler Günü” olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Emekleriyle toprağı yoğuran, sezonları süresince alın terini eksik etmeyen, soframıza gelen her türlü nimette büyük emeği geçen ve emeklerini, üretime dönüştüren tüm çiftçilerimiz, ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, sofralarımıza ulaşan türlü nimetin üretiminde alın teri dökerek, yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir.

Bizler şunun her zaman farkındayız ki çiftçilerimizin, yediğimiz her lokmada, içtiğimiz her çorbada ve giydiğimiz her kıyafette hakkı vardır.

Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime geçiren, emekleriyle toprağı yoğuran, tarım ekosistemini ayakta tutan çiftçilerimizin emeği kutsaldır.

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Milli ekonominin temeli ziraattır.” sözleriyle, tarım sektörünün ülkemiz ekonomisinin temel taşı olduğunu belirtmiştir.

Bu vesileyle, ilimizin her köşesini nakış nakış işleyen çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol kazançlı, bereketli ve sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA