TURKKON GENEL BAŞKANI MÜJDAT ÇOBANOĞLU`NDAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

GÜNDEM

16.06.2024

Turan Devletleri Birleşik Konfederasyonu TURKKON Genel Başkanı Müjdat ÇOBANOĞLU, 16 Haziran Babalar Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TURKKON Genel Başkanı Müjdat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Sosyal ve kültürel hayatımızda güçlü aile yapısının temel yapı taşını oluşturan babalarımız, hayatımızın her anında hiçbir karşılık beklemeden bizlerin huzuru ve güveni için çaba sarf etmekte, tecrübeleriyle bizlere yol göstermektedirler.

Çocuklarının eğitimden sağlığına her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele eden babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, bir yandan da çocuklarına öğrettikleri milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine yön vermektedirler.

Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen ve ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleri ile her türlü övgüyü, takdiri ve saygıyı hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren, yarınlara dair ümitlerimizi güçlendiren, varlıklarıyla bize her zaman destek olan tüm emektar babalarımızın “Babalar Günü”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA