Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan

SİYASET

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan

2024,

 

Resim

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev Ekselanslarına

Sayın Sayın Başkan, Değerli Kardeşim.

 

 

 

Bugün yapılan seçimlerdeki başarınız ve beşinci kez Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmeniz vesilesiyle, milletim adına ve şahsım adına sizleri en içten tebriklerimi iletiyorum.

 

 

 

 

Ekselanslarınızın başarılı liderliği altında Azerbaycan’ın istikrarlı gelişimi, tüm topraklarının işgalden kurtarılması ve uluslararası dünyada giderek artan itibarı bizim için her zaman gurur kaynağı olmuştur.

Türkiye ile Azerbaycan arasında “Sevinçte ve kederde birlik” ve “Tek millet, iki devlet” sloganları temelinde oluşturulan kardeşlik ve dayanışma ilişkileri, Şuşa Deklarasyonu ile ilişkilerimizin güçlü temelini oluşturmaya devam edecektir.

 

 

 

Azerbaycan halkı tarafından yeniden lider seçilmenizin, yalnızca ülkelerimiz arasındaki benzersiz ilişkiler açısından değil, aynı zamanda bölgemizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu barış ve istikrarın tesis edilmesi açısından da büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. .

 

 

 

Bu bağlamda, umarım, başarılı bir lider olarak seçimleri başarıyla tamamladıktan sonra, üzerinde çok emek harcadığınız Ermenistan ile müzakereler, barış anlaşmasının imzalanmasıyla sonuçlanacaktır.

 

 

 

 

Bu düşüncelerle, seçimlerdeki zaferinizin hem kardeş Azerbaycan halkına hem de bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyor, yüksek görevinizde başarılar diliyorum.

 

 

 

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

TÜM YAZILAR
HABERLER
BELGELER
VİDEOLAR
RESİMLER

kaynak:https://president.az/az/articles/view/63547