TÜRK MİLLÎ KUVVETLER VAKFI KURUCU GENEL BAŞKANI DR. FATİH ŞİMGA`DAN FİLİSTİN’E DESTEK MESAJI

KÜLTÜR SANAT

TÜRK MİLLÎ KUVVETLER VAKFI KURUCU GENEL BAŞKANI DR. FATİH ŞİMGA`DAN FİLİSTİN’E DESTEK MESAJI

Türk Millî Kuvvetler Vakfı Kurucu Genel Başkanı Dr. Fatih ŞİMGA, İsrail – Filistin savaşında Filistin’e destek mesajı yayınladı.

Türk Millî Kuvvetler Vakfı Kurucu Genel Başkanı Dr. Fatih ŞİMGA, Mesajında şu ifadelere yer verdi;

Cenab-ı ALLAH’a savaş açan,
Mescid-i Aksamızı ve Peygamberlerin kabirlerini işğal eden,
Ramazan aylarında camilerimizi basıp ümmete işkence eden,
İslamın 4.kutsal camiisi #Haremiİbrahim’i pavyona çeviren köçeklere karşı başlatılan; #AKSATUFANI harekâtını Sen Muzaffer Eyle
YA RABBİ.”

İsrail’in ‘girilemez’ dediği kalelerini kardeşlerimiz başlarına yıktılar. Zafer kokusu geliyor. Sadece zalim İsrail ile sınırlı kalmayacak Allah’ın izniyle. Destanların para ve silahla, süper güçlerle yazılmadığını, imanla, ihlasla, gayretle, şehadetle yazıldığını gördük. Sosyal medyada Filistinli kardeşlerimizin cihadına gölge düşürmek için, orada sivil insanları katlediyormuş gibi gösteriyorlar. Siz İsrail ile karıştırıyorsunuz. Biz Müslümanlar öyle bir inanca sahibiz ki savaş hukukumuz bile Siyonistlerin barış hukukundan daha merhametlidir. Mazlum olan hiç kimseye el uzatmayız. Mücadelelerinin süreceğini belirterek, “Mehmetçiğin Gazze’ye, Filistin’e gönderilmesini talep ediyoruz. Gazamız, mücadelemiz mübarek olsun.” Her zaman olduğu gibi bugün de Müslüman Filistin kardeşlerimizin yanındayız. Tüm dualarımız Filistinli kardeşlerimiz için. dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA