TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

GÜNDEM

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

TARIMKON Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bu gece yeni bir Berat Gecesi’ni daha birlikte idrak etmenin huzur, sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız.

Berat; borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmak demektir.

Ramazan Ayı’nın müjdecisi Berat Gecesi ise arınma gecesi, yeniden başlangıç gecesidir. Kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Dua ve tövbe kapılarının ardına kadar açıldığı bu gece manevi dünyamızın aydınlanması için bir fırsattır. İçinde sonsuz hayırlar saklayan bu gece bizler için dualarımızın kabulüne vesile olsun.

Ramazan Ayı’nın müjdecisi bu gecenin, Ankaralı hemşerilerime, ülkemize, İslam Alemine ve tüm dünya insanlığına başta sağlık olmak üzere barış ve huzur getirmesi temennisiyle, aziz milletimizin ve Ankaralı hemşehrilerimizin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin ve tüm insanlığın her türlü dert ve sıkıntıdan kurtulmasını, Ramazan Ayı’na günah yüklerimizden arınmış gönüllerle girebilmeyi diliyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA