TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN 23 NİSAN MESAJI

KÜLTÜR SANAT

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN 23 NİSAN MESAJI

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

TARIMKON Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, mesajında şu ifadelere yer verdi;

İstiklalimizin ve bekamızın sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, millet olarak yeni bir devlete ve böylece yeni bir geleceğe yönelmenin miadı olarak tarihe geçmiştir. Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, Aziz Milletimizin kendisine dayatılan tüm esaret biçimlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sağlam bir irade ile reddederek büyük bir gayret, fedakârlık, azim ve inançla yürüttüğü İstiklal Mücadelesinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden sürecin en önemli merhalesidir.

İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen ve dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan bu bayram, aziz vatanımızı her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmamıza ve kenetlenmemize vesiledir.

Bu büyük günün kahramanları çocuklarımız, devlet ve milletimizin geleceğinin teminatıdır. Sadece Türk milletinin ve devletinin değil tüm dünyanın yarınları için dünya çocukları ile el ele vererek sevgi, barış ve kardeşlik tohumları ekeceğine inandığımız çocuklarımız, ülkemizi çağdaş medeniyetlere öncü kılacak yegane topluluktur.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sevgiyle kucaklıyorum.
ABDULLAH YİĞİT-ANKARA