SON PARTİ GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU: TÜRK KARA KUVVETLERİ’MİZİN 2233’ÜNCÜ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

GÜNDEM

SON Parti Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2233’ üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

SON Parti Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük gücü olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 2233’ üncü yıl dönümünü can-ı gönülden tebrik ediyorum”

“Köklü ve milli değerleriyle şanlı Türk Ordusu’nun temel taşlarından olan Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2233’ üncü yıl dönümünü en içten duygularımla kutlar; Büyük Hun İmparatoru Mete Han’ın tahta çıkış tarihi olan M.Ö. 209’da temelleri atılan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin diğer unsurlarıyla birlik içinde terörle mücadelede ve her türlü tehdit ile tehlikeye karşı kutsal vatanın müdafaasında büyük rol oynayan Kara Kuvvetleri’nin görevlerini tarih boyunca teşkilat yapısı ve eğitimi ile disiplin, azim ve kararlıkla sürdürmesinden dolayı büyük gurur duyduğumuzu paylaşırım.

Şanlı Türk tarihi boyunca unutulmaz başarılara ve kutlu zaferlere imza atmış olan Türk Kara Kuvvetleri’nin ve tüm Türk ordusunun, büyük Türk ulusunun kopmaz bir parçası olan Ülkemizin halkının güvenliği, hürriyeti ve egemenliği hususunda yeri doldurulamaz önemini bu vesile ile bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Türk Kara Kuvvetleri’nin kuruluş yıl dönümünde; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ederken; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin aile fertlerine saygılarımı sunuyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük gücü olan Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 2233’ üncü yıl dönümünü can-ı gönülden tebrik ediyorum.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA