MGER, Tüm Rusya’yı kapsayan bir bağış kampanyası düzenledi ve “Herkes bir hayat kurtarabilir!” projesini başlattı.

DÜNYA

MGER, Tüm Rusya’yı kapsayan bir bağış kampanyası düzenledi ve “Herkes bir hayat kurtarabilir!” projesini başlattı.
2024,

Ulusal Bağışçı Günü nedeniyle düzenlenen etkinliklere yaklaşık 1,5 bin kişi katıldı
MGER Başkanı Anton Demidov , aktivistlerin toplamda yaklaşık 500 litre kan bağışladığını söyledi .

“Eylem, diğer şeylerin yanı sıra, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin bombardımanından etkilenen askeri personel ve bölge sakinlerine yöneliktir. Ayrıca “Herkes Bir Hayat Kurtarabilir!” federal projesini başlattık. Şiddetli kanser türleriyle mücadele eden insanlara yardımcı olacaktır. Donör kayıtlarının yenilenmesi amacıyla kemik iliği bağışı konusunda eğitim çalışmaları yürüteceğiz. Projede şimdiden onlarca Genç Muhafız yer aldı. Yazarak geçtiler” dedi. Kırım’da Genç Muhafız üyeleri, kemik iliği bağışçısı kaydına katılmak için belgeleri doldurdu ve daktilo için kan bağışında bulundu. Moskova’da Birleşik Rusya Genç Muhafızları aktivistleri VDNKh’de bir bağış etkinliği düzenledi. Tula’da Genç Muhafızlar bölgesel kan nakil istasyonunda kan bağışında bulundu. Etkinliğe gönüllüler ve öğrenciler katıldı; çoğu kişi için bu onların ilk bağış deneyimiydi. Belgorod’daki Kan Merkezinde aktivistler yaralı askerler için kan bağışında bulundu.

Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri de dahil olmak üzere ülkenin diğer bölgelerinde de bağış kampanyaları düzenlendi.

Rusya’da 2007 yılından itibaren her yıl 20 Nisan’ın önemli sosyal bayramlardan biri olan Ulusal Kan Bağışçısı Günü’nü kutladığını hatırlatalım. Daha önce Birleşik Rusya’nın Genç Muhafızları Moskova’da bir “Bağışçı Okulu” başlatmıştı. FMBA uzmanları kemik iliği bağışının özelliklerini ve önemini anlatıyor. Başkentten 50’den fazla genç gardiyan halihazırda daktilodan geçti ve kemik iliği bağışçıları listesine girdi.

Hoparlör
Demidov Anton Vyacheslavovich
Demidov Anton Vyacheslavovich
“Birleşik Rusya’nın Genç Muhafızları” STK Başkanı, yedinci toplantı Penza Bölgesi Yasama Meclisi milletvekili
#MGER
#bağışçı eylemi
#bağışçılar
#bölgeler
#kan bağışı
#terfi
#EPyardım eder
#Moskova
#Kırım Cumhuriyeti
#Tula bölgesi
#Belgorod bölgesi
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/mger-provela-vserossijskuyu-donorskuyu-akciyu-i-zapustila-proekt-spasti-zhizn-mozhet-kazhdyj