Kuzbass’ta Birleşik Rusya’nın desteğiyle erkekler ve kızlar arasında Rusya Sambo Şampiyonası başladı

KÜLTÜR SANAT

Kuzbass’ta Birleşik Rusya’nın desteğiyle erkekler ve kızlar arasında Rusya Sambo Şampiyonası başladı

2024

Turnuva “Za Sambo” parti projesine göre düzenlendi
Yarışma, ülkenin 80 bölgesinden 14-16 yaş arası 600’den fazla sporcuyu bir araya getirdi. Kıbrıs’ın Larnaka kentinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda Rusya milli takımına katılma hakkı için yarışacaklar.

“Birkaç yıl önce bölgesel yetkililer Sambo Federasyonu’nu gerçek meraklıların, bu sporu gerçekten sevenlerin ellerine devretmeye karar verdiğinde, elbette Sambo dinamik bir atılım elde etti. Birleşik Rusya’nın desteğiyle aktif olarak gelişen “Sambo Okula” projesi sayesinde ulusal spora her geçen gün daha fazla yeni sporcu geliyor, çocuklar sambonun tadını çıkarıyor. Partinin Kuzbass bölge şubesi sekreteri Senatör Alexey Sinitsyn , “Gerçek şampiyonların ortaya çıkacağı genç bir nesil büyüyor” dedi .

Temmuz 2022’de Birleşik Rusya’nın “Za Sambo” parti projesini başlattığını hatırlayalım . Projenin amacı sambo’yu yerli bir spor ve Rus kültürünün önemli bir bileşeni olarak geliştirmek, yaygınlaştırmak ve tanıtmak, ayrıca kırsal alanlarda sambo bölümlerinin çalışmalarını organize etmek, sambo salonlarının inşasını ve yeniden inşasını teşvik etmektir.

Hoparlör
Sinitsyn Alexey Vladimirovich
Sinitsyn Alexey Vladimirovich
Partinin Kuzbass bölge şubesi sekreteri, Federasyon Konseyi Ekonomi Politikası Komitesi’nin ilk başkan yardımcısı
#Kemerovo bölgesi – Kuzbass
#spor turnuvası
#sambo
#partproje
#Zasambo
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-kuzbasse-pri-podderzhke-edinoj-rossii-startovalo-pervenstvo-rossii-sredi-yunoshej-i-devushek-po-sambo