Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev’den

GÜNDEM

 

 

Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev’den

2024,

Resim

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev Ekselanslarına

 

 

 

 

Sevgili İlham Haydar!

 

 

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazandığınız emin zaferden dolayı sizi yürekten kutluyorum.

 

 

 

Halk oylamasının sonuçları, çok yönlü reform rotanıza olan tam güveninizin ve halkın birliğini, toprak bütünlüğünü ve devletin dinamik gelişimini sağlama konusundaki hizmetlerinizin onaylandığının parlak bir kanıtı oldu.

 

 

 

Ben eminim ki, sizin bilge liderliğiniz altında kardeş Azerbaycan, uluslararası toplumun etkili bir üyesi ve bölgesel bir devlet olarak başarılı bir şekilde gelişmeye, güçlenmeye devam edecektir.

Kardeş ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklığın güçlendirilmesinin sadık bir destekçisi olarak Kazakistan’da büyük saygı görüyorsunuz.

 

 

 

Kazakistan ile Azerbaycan arasındaki ikili işbirliğinin zengin potansiyelinin hayata geçirilmesi için verimli çalışmalarımızı sürdürmeye hazır olduğumu teyit ediyorum.

 

 

 

Eminim ki Bakü’de gerçekleştireceğimiz tam formatlı toplantı, gelecekte Kazakistan-Azerbaycan ilişkilerinin derinleştirilmesi amacıyla karşılıklı yarar sağlayan işbirliğinin yeni ufuklarının belirlenmesine fırsat yaratacaktır.

 

 

 

Sayın İlham Haydaroğlu, kardeş Azerbaycan’ın refahı ve refahı için yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, tüm planlarınızın başarıyla gerçekleşmesini diliyorum.

 

 

 

Samimi olarak,

 

Kasım-Jomart Tokayev

Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

TÜM YAZILAR
HABERLER
BELGELER
VİDEOLAR
RESİMLER

kaynak:https://president.az/az/articles/view/63563