“Genç Muhafızlar” ve “Gönüllü Bölük”ün gönüllü misyonuyla yeni bölgelerde 3 binden fazla kişi geçti

KÜLTÜR SANAT

“Genç Muhafızlar” ve “Gönüllü Bölük”ün gönüllü misyonuyla yeni bölgelerde 3 binden fazla kişi geçti

2023

50 gönüllüden oluşan 49’uncu müfreze bölge sakinlerinin yardımına gitti
Aktivistler Zaporozhye bölgesindeki Energodar’da çalışmaya başlayacak.

“Misyonumuzun coğrafyasını yeni bölgelere genişletiyoruz. Bu hafta çocuklar, bölge sakinlerinden ve sosyal kurumlardan büyük bir yardım talebinin olduğu Zaporozhye bölgesindeki Energodar’da çalışmaya başlıyor. Kayıtsız kalmayan ve ortak amaca katkıda bulunan herkese teşekkür ederim” dedi MGER Merkez Karargahı başkanı Alexander Amelin .

30 Mart 2022’den bu yana “Birleşik Rusya’nın Genç Muhafızları” ve “Gönüllü Bölük”ten bir gönüllü müfrezesinin sürekli olarak yeni bölgelerde konuşlandırıldığını hatırlatalım. Bölge sakinlerine hedefe yönelik yardım sağlıyor, hastanelerde ve kliniklerde çalışıyor, çocuklar için boş zaman etkinlikleri düzenliyor ve Rus askeri personeline ve doktorlara ek yardım sağlıyorlar.

9 Haziran’da “Birleşik Rusya’nın Genç Muhafızları” ve 20 kişiden oluşan “Gönüllü Bölük” gönüllülerinden oluşan bir müfreze, Novaya Kakhovka sakinlerine gerekli yardımı sağlamak için Herson bölgesine gitti. 30 Ekim’de Sahalin bölgesinden bir gönüllü müfrezesi Shakhtersk’e (DPR) gitti. Kasım ayında Young Guard ve United Russia, Gorlovka’da (DPR) bir yardım merkezi açtı.

#Ameline
#Genç gardiyan
#MGER
#GönüllüRota
#gönüllüler
#insani misyon
#Zaporozhye bölgesi
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/bolee-3-tysyach-chelovek-proshli-cherez-volontyorskuyu-missiyu-molodoj-gvardii-i-volontyorskoj-roty-v-novyh-regionah