Duşanbe Su Süreci Uluslararası Danışma Komitesi (IAC) Toplantısı

GÜNDEM

Duşanbe Su Süreci Uluslararası Danışma Komitesi (IAC) Toplantısı
2024

Öncesi
Sonraki

 

 

 

9 Haziran 2024’te, Duşanbe Su Süreci Uluslararası Danışma Komitesi’nin (IAC) bir toplantısı, “Sürdürülebilir Kalkınma için Su” 2018-2028 Uluslararası Eylem On Yılı Üçüncü Üst Düzey Uluslararası Konferansı öncesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya IAC Eş Başkanı Sulton Rahimzoda, Tacikistan Cumhuriyeti Devlet Yatırımlar ve Devlet Mülk Yönetimi Komitesi Başkanı Sulton Rahimzoda başkanlık etti ve IAC’nin daimi üyeleri ve temsilcileri, davetli konuklar ve diğer ilgili tarafların katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı çerçevesinde Uluslararası Danışma Komitesi üyeleri, Uluslararası Danışman tarafından Su Eylem On Yılı Konferansı’nın hazırlanması ve gerçekleştirilmesine ilişkin sunulan 3. Su Eylemi On Yılı Konferansı Nihai Belgesinin nihai hale getirilmesine ilişkin yorum ve önerilerini tartıştı ve sundu. Konferans Kelly Ann Naylor. Sonuç Belgesinin ilk taslağı bu yılın Mayıs ayında BM Üye Devletlerine, uluslararası kuruluşlara ve diğer paydaşlara dağıtıldı.

Haziran başında, Duşanbe Su Süreci Uluslararası Yönlendirme Komitesi ve BM Su Dostları Grubu Yönlendirme Komitesi üyeleri ve diğer ilgili uzmanlar da dahil olmak üzere devlet ve kuruluşlardan yorum ve teklifler alındıktan sonra taslak belgeye son şekli verildi. .

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj​

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan​

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk​

Birleşik Milletler
Tacikistan

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/15176/meeting-of-the-international-advisory-committee-iac-of-the-dushanbe-water-process