Devlet Duması ilk okumada, SVO çalışma grubu tarafından SVO katılımcılarına yapılan ödemelerin iflas durumunda silinmelerden korunmasına ilişkin başlatılan bir yasa tasarısını kabul etti.

GÜNDEM

Devlet Duması ilk okumada, SVO çalışma grubu tarafından SVO katılımcılarına yapılan ödemelerin iflas durumunda silinmelerden korunmasına ilişkin başlatılan bir yasa tasarısını kabul etti.

2024,

Özel bir operasyona katılımdan elde edilen para iflas masasından hariç tutulacak
Partinin Duma fraksiyonunun ilk başkan yardımcısı Dmitry Vyatkin , aynı zamanda, tahsilatlara ilişkin moratoryumun nafaka ödemelerinin yanı sıra geçimini sağlayan kişinin ölümüyle bağlantılı hasarların tazmini ile ilgili talepler için de geçerli olmadığını söyledi. Devlet Dumasının genel kurul toplantısında .

“Savunucularımıza ve aile üyelerine yönelik icra takibinde hem kredi tatillerini hem de moratoryumları uygulamaya başladığımızda mevzuatta keşfedilen boşluğu kapatıyoruz. Bunun, kavga eden, para alan ancak yaşam koşulları nedeniyle iflas sürecinde olanlara adaleti yeniden sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Daha önce, SVO sorunlarıyla ilgili çalışma grubunun başkanı, Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri Andrei Turchak , tasarının finans yöneticilerinin hesap kapatmasını ve “savaş kartları” almak için açılan kartlardaki işlemleri engellemesini yasaklayacağını vurguladı .

SVO konularıyla ilgili çalışma grubunun Cumhurbaşkanının emriyle oluşturulduğunu hatırlatalım. Federasyon Konseyi Birinci Başkan Yardımcısı, Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri Andrei Turchak başkanlık etti. Grupta federal parlamentonun her iki kanadının ve parlamentodaki tüm partilerin temsilcileri, Savunma Bakanlığı, kamu kuruluşlarının liderleri ve önde gelen savaş muhabirleri yer alıyordu.

Grup tarafından başlatılan ve hâlihazırda çalışmakta olan SVO katılımcılarını ve aile üyelerini desteklemeye yönelik tedbirler arasında şunlar yer almaktadır: kefalet anlaşmalarından kaynaklananlar da dahil olmak üzere, bir SVO katılımcısının ölümü veya sakatlığı durumunda kredi yükümlülükleri sona erdirilir; sigorta ödemesi hakkı, SVO katılımcılarının fiili eğitimcilerine (özel operasyonun başlangıcından itibaren geçen süre boyunca) kadar uzatılmıştır; Askeri harekat sırasında ölen kolluk kuvvetleri, gümrük yetkilileri ve itfaiyecilerin emeklilerinin aileleri ve çok daha fazlası için konut ödemesi hakkı korunmuştur.

Hoparlör
Vyatkin Dmitry Fedorovich
Vyatkin Dmitry Fedorovich
Milletvekili, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması’ndaki BİRLEŞİK RUSYA fraksiyonunun ilk başkan yardımcısı
#Vyatkin
#Devlet Duması
#fatura
#kanun yapma
#SVO için çalışma grubu
#askeri personele destek
#iflas
#ödemeler
#ER grubu
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/gosduma-v-pervom-chtenii-prinyala-iniciirovannyj-rabochej-gruppoj-po-svo-zakonoproekt-o-zashite-vyplat-uchastnikam-svo-ot-spisanij-pri-bankrotstve