Devlet Duması, çalışan emekliler için emekli maaşlarının endekslenmesine ilişkin Birleşik Rusya yasasını oybirliğiyle kabul etti

DÜNYA

Devlet Duması, çalışan emekliler için emekli maaşlarının endekslenmesine ilişkin Birleşik Rusya yasasını oybirliğiyle kabul etti

2024

Parti bunu Başkan adına Hükümetle birlikte geliştirdi
Kanun, çalışan emekliler için emekli maaşlarının endekslenmesini 2025’ten itibaren yeniden düzenleyecek; bu, çalışmayan emeklilerle aynı temelde gerçekleştirilecek. 1 Şubat’tan itibaren – enflasyon oranına göre, 1 Nisan’dan itibaren emekli maaşının sigorta kısmı – Emekli Sandığı’nın gelir düzeyine göre.

“1 Şubat’tan itibaren enflasyon seviyesine göre endeksleme miktarını belirlerken, hesaplamada çalışan bir emeklinin aldığı endekssiz emekli maaşı değil, kendisine hak kazanan azami miktar dikkate alınacak. Yaklaşan emekli maaşına ek tutar bundan hesaplanacaktır. Emekliye çalışma kariyerini tamamladıktan sonra, 2016’dan bu yana gerçekleşen tüm endeksler dikkate alınarak kendisine maksimum tutar ödenmeye başlayacak,” dedi Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya fraksiyonunun başkan yardımcısı Andrey Isaev .

Yasanın çalışan emeklileri de etkileyeceğini, daha sonra emekli maaşının endekslenmemesi nedeniyle çalışmayı bırakma kararı aldığını ancak şimdi yeniden düzenlendiğini vurguladı.

“Kendisine en son tahsis edilen azami miktar ödenmeye devam edecek. Aynı zamanda çalışan ya da çalışmayan emekli olmasına bakılmaksızın emekli maaşı maksimuma endekslenecek. Bu tür emeklileri ortaya çıkıp gençlik mentoru olarak çalışmaya ikna eden işletme başkanlarını şahsen tanıyorum” dedi Andrei Isaev.

Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya grubunun başkan yardımcısı, yasanın personel sorununun çözümüne de yardımcı olacağını söyledi.

Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nun genel kurul toplantısında Vladimir Putin’in Birleşik Rusya’ya Hükümet ile birlikte çalışan emekliler için emekli aylıklarının endekslenmesine ilişkin bir yasa tasarısı hazırlaması ve bunu bahar oturumunda kabul etmesi talimatını verdiğini hatırlayalım.

Hoparlör
İsayev Andrey Konstantinoviç
İsayev Andrey Konstantinoviç
Halk Programının “İyi iş – evde refah” yönünün koordinatörü, “Birleşik Rusya ile kariyerim” federal parti projesinin koordinatörü, Partinin yasama faaliyetlerinden sorumlu Uzman Konseyi Başkan Yardımcısı, “ Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması’ndaki BİRLEŞİK RUSYA” fraksiyonu
#kanun
#Devlet Duması
#emekli maaşlarının endekslenmesi
#çalışan emekliler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/gosduma-edinoglasno-prinyala-zakon-edinoj-rossii-ob-indeksacii-pensij-rabotayushim-pensioneram