Devlet başkanı, Singapur Ulusal Güvenlik Kıdemli Bakanı ve Koordinasyon Bakanı Teo Chee Hean ile görüştü

KÜLTÜR SANAT

Olaylar

Uluslararası topluluk

Devlet başkanı, Singapur Ulusal Güvenlik Kıdemli Bakanı ve Koordinasyon Bakanı Teo Chee Hean ile görüştü

24 Mayıs 2024

Singapur

 

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev ve Teo Chee Hean, Kazakistan ile Singapur arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliğinin mevcut durumunu ve geliştirilmesine yönelik beklentileri tartıştılar.

Cumhurbaşkanı, Astana’nın güvene dayalı diyalog ve güçlü ticaret ve yatırım bağlarına dayalı ikili ortaklıkta yeni bir sayfa açmaya hazır olduğunu söyledi.

 

Devlet başkanı, bugün bölgesel güvenlik, istikrar ve sürdürülebilir kalkınma konulu 46. Singapur Konferansını vermenin kendisi için büyük bir onur olduğunu vurguladı.

 

 

 

Kıdemli Bakan Teo Chee Hean da Kassym-Jomart Tokayev’e Güneydoğu Asya Çalışmaları Enstitüsü’nü ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın bölgedeki sosyo-politik eğilimleri, güvenlik sorunlarını ve ekonomik olayları incelemek için verdiği konferansın önemine dikkat çekti.

 

Muhataplar ayrıca uluslararası ve bölgesel gündeme ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı sonunda Devlet Başkanı, yazdığı “Üstesinden Gelmek” adlı kitaba imza bıraktı. Teo Chee Hean’ın daha önce Kazakistan’dan getirdiği İngilizce “Diplomat Üzerine Denemeler”.

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-vstretilsya-so-starshim-ministrom-koordiniruyushchim-ministrom-po-nacionalnoy-bezopasnosti-singapura-teo-chi-hinom-244542