Devlet başkanı, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadyr Japarov’u 1. derece Dostyk Nişanı ile ödüllendirdi

KÜLTÜR SANAT

Olaylar

Astana, Kazakistan

Devlet başkanı, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadyr Japarov’u 1. derece Dostyk Nişanı ile ödüllendirdi

2024

 

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadyr Japarov’a 1. Derece Dostyk Nişanı’nı takdim etti.

Tören sırasında Devletimizin Başkanı, Sadyr Nurgozhoevich’in ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine büyük katkı sağladığını kaydetti.

– Kırgızistan derin ve tarihi köklerle bağlı olduğumuz kardeş bir ülkedir. Kırgızistan bizim en yakın ve güvenilir stratejik ortağımızdır. Karşılıklı yarar sağlayan ilişkilerimiz, iki halkın kardeşlik bağlarıyla sıkı sıkıya bağlıdır. Kassym-Jomart Tokayev, “Bu konudaki rolünüzü son derece takdir ediyorum” dedi.

Kazakistan lideri, ülkemizin Kırgızistan’la stratejik ortaklığı ve ittifakı genişletmekle ilgilendiğini vurguladı. İki halkın aydınlık geleceği adına ebedi dostluğun ve sarsılmaz kardeşliğin daha da güçleneceğini belirtti.

– Kuşkusuz, çok taraflı bağların güçlendirilmesinde en büyük pay size aittir. Özel saygı ve içten şükranımın bir göstergesi olarak sizi 1. derece Dostyk Nişanı ile ödüllendirmeye karar verdim. Bu ödülün ikili ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Kazakistan ile Kırgızistan’ın dostluğu sonsuz olsun! – dedi devletimizin başkanı.

Sadyr Japarov ise Kassym-Jomart Tokayev’e teşekkür ederek, ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklık ve ittifakın daha da derinleştirilmesi için her türlü çabayı göstermeye hazır olduğunu ifade etti.

 

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-nagradil-prezidenta-kyrgyzstana-sadyra-zhaparova-ordenom-dostyk-i-stepeni-193343