Devlet Başkanı Kassym-Jomart Tokayev’den Uluslararası Çocuk Bayramı’nı tebrik ederiz

KÜLTÜR SANAT

Olaylar

Akorda

Devlet Başkanı Kassym-Jomart Tokayev’den Uluslararası Çocuk Bayramı’nı tebrik ederiz

1 Haziran 2024

Sevgili yurttaşlar!

 

 

 

Herkesin Uluslararası Çocuk Bayramı kutlu olsun! Yazın ilk günü genç nesle yönelik şefkatli tutumun canlı bir sembolü haline geldi.

 

 

 

 

Çocukların uyumlu ve kapsamlı gelişimi için koşullar yaratmak, haklarını korumak ve genç vatandaşların sağlığını korumak her zaman devletimizin temel önceliği olacaktır. Çocuklar Kazakistan’ın geleceğidir, bu nedenle ülkedeki her çocuğun sevgi ve ilgiyle büyümesi, yetişkinlerin desteğini hissetmesi ve geleceğe güvenle bakması önemlidir.

Adil bir Kazakistan’ın temel ilkelerini uygulayacak ve Adal Azamat kavramının ilerici ideallerinin gerçek temsilcisi haline gelecek olanın genç nesil olduğuna inanıyorum. Bunu yapmak için çocuklara bir bütün olarak ulusal değerlerimizi aşılamamız, onlara çalışkanlık ve bilgi arzusunu, kendi tarihlerine ve kültürlerine saygıyı aşılamamız gerekiyor.

Ülkenin tüm çocukları ailelerini ve arkadaşlarını eğitim, yaratıcılık ve spordaki başarılarla, iyi işler ve yaratıcı özlemlerle memnun etsin!

Genç vatandaşlarımıza ve tüm yurttaşlarımıza sağlık, refah ve yeni başarılar diliyorum!

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/pozdravlenie-glavy-gosudarstva-kasym-zhomarta-tokaeva-s-mezhdunarodnym-dnem-zashchity-detey-3143038