Devlet başkanı Footlab futbol merkezini ziyaret etti

KÜLTÜR SANAT

 

 

 

 

Olaylar

İş gezileri

Devlet başkanı Footlab futbol merkezini ziyaret etti

25 Ocak 2024

Almatı şehri

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev’in Almatı’ya yaptığı çalışma gezisinin programı, Footlab futbol merkezinin faaliyetleriyle tanışmayla başladı.

 

 

 

 

Başkan, yeni merkezin pilot modda faaliyet göstermeye başladığı ve 8 sertifikalı eğitmen 50 öğrenciyi eğittiği konusunda bilgilendirildi. Smart Football LLP’nin kurucusu Murat Medeuov, futbol akademisinin 5-12 yaş arası 1.000’e kadar çocuğa eğitim vermeyi planladığını söyledi.

 

 

 

 

Footlab, spor severlere, ailece eğlenmeye ve çocuklar ve yetişkinlere yönelik turnuvalar düzenlemeye yönelik interaktif bir futbol platformudur.

 

 

 

Footlab Almaty, merkezi Lizbon’da bulunan Portekizli bir franchise’dır. Bu proje, ünlü Portekizli futbolcular Rui Costa ve Cristiano Ronaldo tarafından yenilikçi şirket 7EGEND ile birlikte oluşturuldu. Şu anda Footlab franchise’ı dünya çapında 60’tan fazla ülkeye satıldı; Almatı merkezi Lizbon ve Dubai’den sonra üçüncü kez açıldı. Projeye yapılan özel yatırımların tutarı 1,5 milyar tengeyi aştı.

 

 

 

Merkez, içinde bulunduğumuz yıl boyunca 50 binden fazla kişiyi ağırlamayı ve sporu ve sağlıklı yaşam tarzını yaygınlaştırmak için Almatı’daki okul çocukları arasında turnuvalar düzenlemeyi planlıyor. Yatırımcılar ülke çapında bir teknoloji merkezleri ağı geliştirmeyi planlıyor.

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı, sorumlu yetkililere çocuk sporları projesinin geliştirilmesi için arazi tahsisine yardımcı olmaları talimatını verdi ve benzer bir futbol merkezinin Astana’da inşa edilmesi girişimini destekledi.

 

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev, genç futbolculara bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek tişörtün üzerine hatıra olarak imza bıraktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-posetil-futbolnyy-centr-footlab-250159