Denis Kravchenko: Yaratıcı endüstrilere ilişkin yasa tasarısı her bölgedeki yaratıcı girişimcileri destekleyecek

SİYASET

Denis Kravchenko: Yaratıcı endüstrilere ilişkin yasa tasarısı her bölgedeki yaratıcı girişimcileri destekleyecek

2024,

Birleşik Rusya tarafından başlatıldı.
Bugün bu alanda bölgesel düzeyde 20’ye yakın kanun kabul edilmiştir. Federal yasa, yaratıcı endüstrinin kavramsal aygıtını, temel türlerinin ve desteğinin bir tanımını getirmektedir. Başkan, belgenin St. Petersburg Ekonomi Forumu’nda kabul edilmesi talimatını verdi.

“Tasarı, yaratıcı endüstriyi desteklemek için bölgelere geniş yetkiler sağlıyor. Bunu Stratejik Girişimler Ajansı’nın geliştirme standardı ile birleştirdiğimizde, bu alanda önemli bir büyüme elde edeceğimize güvenebiliriz. Sanayide çalışanlar, kendilerini devletten destek alan ekonomik sektörün önemli bir halkası olarak tanıyacaklardır,” diye belirtti Devlet Duma Ekonomi Politikası Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı.

Denis Kravchenko, federal mevzuattaki yeniliklere gösterdikleri ilgiden dolayı Başkana ve diğer kurumlara teşekkür etti.

“Seçildiğim Moskova bölgesinden bu alanda iyi sonuçlar bekliyorum çünkü bölgedeki şehirlerin yüksek ‘yaratıcı’ potansiyeline güveniyorum” dedi.

Hoparlör
Kravçenko Denis Borisoviç
Kravçenko Denis Borisoviç
Parti Yüksek Konseyi Bürosu İcra Sekreteri, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duma Komitesi’nin Ekonomi Politikası Birinci Başkan Yardımcısı, Sanayi ve Yenilikçi Kalkınma Partisi Moskova Bölgesel Bölge Şubesi Sekreter Yardımcısı Moskova Bölgesi
#Kravçenko
#Putin
#SPIEF
#fatura
#kanun yapma
#yasama girişimiER
#bölgeler
#yaratıcı endüstriler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/denis-kravchenko-zakonoproekt-o-kreativnyh-industriyah-podderzhit-tvorcheskih-predprinimatelej-v-kazhdom-regione