Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Kuzey Kazakistan bölgesinin yeni akimini tanıttı

KÜLTÜR SANAT

 

 

 

Başkanın İdaresi

Olaylar

Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Kuzey Kazakistan bölgesinin yeni akimini tanıttı

Devlet Başkanı adına Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Olzhas Bektenov, Kuzey Kazakistan bölgesinin her kademesindeki mescit milletvekillerinin katıldığı toplantıya katıldı.

 

 

 

Olzhas Bektenov, milletvekillerine Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın Ablaliev Satzhan Aitenovich ve Nurmukhambetov Gauez Torsanovich’in Kuzey Kazakistan bölgesinin akim görevine aday gösterilmesine ilişkin mektubunu okudu.

 

 

 

 

Açık oylama sonuçlarına göre 56 milletvekili Satzhan Ablaliev’e, 118 milletvekili ise Gauez Nurmukhambetov’a oy verdi. Toplantıya toplam 174 milletvekili katıldı.

 

 

 

 

 

Oylama sonuçlarına göre Devlet Başkanı, Nurmukhambetov Gauez Torsanovich’in Kuzey Kazakistan bölgesi başkanlığına atanmasına ilişkin Kararnameyi imzaladı.

 

 

 

Yeni akim’in bölgedeki aktivistlere sunumu sırasında Olzhas Bektenov, Gauez Nurmukhambetov’un merkezi ve yerel yönetim organlarında üst düzey pozisyonlarda geniş deneyime sahip olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı, Aidarbek Saparov’a bölge akim olarak etkin çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve onun liderliğinde bölgedeki tarımsal-sanayi kompleksinin gelişme hızının arttığını, yeni girişimlerin başlatıldığını, yatırımların çekildiğini kaydetti. Bölgenin turistik çekiciliği de arttı.

 

 

Konuşmada Devlet Başkanı’nın bu yılın 1 Eylül tarihli Halka Hitabı’nda dile getirdiği talimatlara özellikle dikkat edildi. Bölgenin yeni liderliğine, bölge ekonomisinin daha da geliştirilmesi, vatandaşlara kaliteli içme suyu ve gerekli sosyal altyapının sağlanması, tıbbın geliştirilmesi ve CHPP’nin onarımı da dahil olmak üzere bir dizi görev verildi. 2.

 

 

 

Toplantı sonunda Gauez Nurmukhambetov’a Kuzey Kazakistan bölgesi akim’i olarak sorumlu çalışmasında başarılar dileyen Olzhas Bektenov, yeni atanan akim’in bölgenin refahı ve kalkınması için her türlü çabayı göstereceğini ve bu görevi layıkıyla yerine getireceğini umduğunu ifade etti. Devlet Başkanı ve bölge halkının kendisine duyduğu yüksek güven.

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/rukovoditel-administracii-prezidenta-predstavil-novogo-akima-severo-kazahstanskoy-oblasti-238350