Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi Bilim Ödülleri Töreni’ne katıldı

GÜNDEM

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi Bilim Ödülleri Töreni’ne katıldı

.2023

“Ortaya konan bilimsel çalışmalar sayesinde dünyanın Kıbrıs Türklerine uyguladığı haksız engellemeleri aşıyoruz”

 

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi’nin bilimsel üretkenliği desteklemek amacıyla gelenekselleştirdiği Yakın Doğu Üniversitesi Bilim Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Yayın Ödülü, Yayın Onur Ödülü, Genç Araştırmacı Ödülü ve Genç Araştırmacı Özendirme Ödülü, En Etkili Araştırmacı Ödülü, En İyi Akademik Performans Ödülü ve Dr. Suat Günsel Bilim Ödülü kategorilerini içeren 7 kategoride ödül verildi.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen törende ayrıca, uluslararası platformlarda düzenlenen kongre, konferans, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerde Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsil eden akademisyenlere de teşekkür belgesi takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Tatar törende yaptığı konuşmada, KKTC adına YDÜ ailesine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek üniversitelerdeki çalışmaların Kıbrıs Türklerinin ismini dünyaya duyurma ve tanıtma bakımından önemine vurgu yaptı. “İlim ve teknolojiye katkı yapabilecek bir potansiyeli yakaladığımızı büyük bir memnuniyetle izliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, ortaya konan bilimsel çalışmalar sayesinde dünyanın Kıbrıs Türklerine uyguladığı haksız engellemeleri aşmakta olduğumuza işaret etti.

YDÜ’nün çalışmalarını takdir ettiğini ve elde edile başarıların KKTC’nin başarısı olarak değerlendirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bilimsel çalışmaları sürdürenlerin başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, ülkemizde eğitim adası olarak bilimsel çalışmaların yoğunlaşması ve dünyadan ülkemize gelecekte önemli projelere imza atacak farklı öğrencilerin gelmesinin önemine dikkat çekti.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-yakin-dogu-universitesi-bilim-odulleri-torenine-katildi-11092