Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Şampiyon Meleklerin adlarını yaşatmak ve Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü’nü ülkeye kazandırmak için düzenlenen Ülker Lefkoşa Maratonu’na katıldı

EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SAĞLIK SPOR

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Şampiyon Meleklerin adlarını yaşatmak ve Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü’nü ülkeye kazandırmak için düzenlenen Ülker Lefkoşa Maratonu’na katıldı

22.10.2023

 

 

“Adlarını yaşatmak başlıca görevlerimizdendir”
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar Lefkoşa Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu iş birliğinde düzenlenen maratonda yapmış olduğu açıklamada; ” Şampiyon Meleklerimiz adına yapılan bu Maraton, koşu, yürüyüş organizasyonunda katılımın bu kadar fazla olması büyük anlam ifade etmektedir. 6 Şubat depremi Kıbrıs Türk tarihinin hiç unutulmayacak büyük acılarından bir tanesidir. Ben bu vesile ile Şampiyon Meleklerimizi, depremde hayatıni kaybeden diger vatandaşlarımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’nde bu vesile ile hayatıni kaybeden elli bin üzerinde insanımızı bir kez daha buradan anmak istiyorum. Lefkoşa Belediyesi’nin paydaşları ve sponsorlarıyla birlikte bu organizayonu düzenlemesi anlamlı ve güzel olmuştur. Lefkoşa Belediyesi’ne, organizatörlere ve katılım gösteren halkımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Gerek Şampiyon Meleklerimizin gerekse depremde hayatını kaybeden diğer vatandaşlarımızın adlarını yaşatmak başlıca görevlerimizdendir.

 

 

 

 

Bunun yanında sağlığımız da ihmal edilmemesi gereken önemli bir konudur. Dolayısıyla spor ve çevre bilinci ile sağlığımızı da korumak büyük önem arzetmektedir. Çocuk yaşlarda başlayacak eğitimle spor ve çevre bilinci aşılanmalı, sağlığımıza en azından günde bir saat yürüyüş yaparak ve doğru beslenerek dikkat etmeliyiz. Sosyal projelere katkı koyarak ya da düzenleyerek ise çocuklarımıza ve çevremize daha yaşanabilir bir çevre için katkı sağlamalıyız” dedi.

 

 

 

 

Cumhurbaskani Ersin Tatar, “Aynı zamanda bu etkinlik büyük bir de sosyal mesaj içermektedir. Siyasi görüşler her ne olursa olsun Kıbrıs Türkleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birlikte büyük projelere imza atabiliyor ve mesajını verebiliyor” şeklinde konuştu.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-sampiyon-meleklerin-adlarini-yasatmak-ve-sampiyon-melekler-11614