CEMAX GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEVDET YILDIRIM `DAN 19 MAYIS MESAJI

GÜNDEM

CEMAX GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEVDET YILDIRIM `DAN 19 MAYIS MESAJI

Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı Gaziantepli İş Adamı Cevdet Yıldırım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 105. Yılına ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Bugün milli mücadelemizi başlatan ilk büyük adımının yıl dönümüdür. 19 Mayıs milletimizin tüm onur ve asaleti ile, Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde varoluş ve yükselişinin başlangıcıdır. 19 Mayıs Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır, aydınlıktır.

Samsun’da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk Milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs tarihi, milletimiz için bir iftihar kaynağıdır.

 

Geleceğimizin teminatı sevgili gençler! Uğrunda can veren binlerce Mehmet’in eşsiz mücadelesi ile kazanılan bu Vatan ve Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs ruhu ile bu emaneti geleceğe taşıyacağımıza inancım tamdır. Bizler bu yolda ülkemizin umudu ve gözbebeği olan siz gençlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA