Birleşik Rusya, Yekaterinburg hastanesine elektronik tıbbi kayıtların tutulması için ekipman bağışladı

GÜNDEM

Birleşik Rusya, Yekaterinburg hastanesine elektronik tıbbi kayıtların tutulması için ekipman bağışladı
2024,

Kısa sürede toplam değeri yarım milyon rubleyi aşan ekipman satın alındı
Yekaterinburg Şehir Duması’ndaki Birleşik Rusya fraksiyonunun başkanı Alexey Vikharev , 11 yeni çok işlevli cihaz (MFP), lazer kartuşları, SSD sürücüleri, optik sürücüler, RAM cihazları, monitörler bağışlayarak 23 Nolu Central City Klinik Hastanesi çalışanlarına yardımcı oldu. kuruma klavye, fare ve güç kaynakları.

Bölge hastaneleri ile ana kurumlar arasındaki hızlı elektronik iletişim, hastaların tedavi sürecini önemli ölçüde hızlandıracak ve aynı zamanda teletıp konsültasyonlarının yapılmasını da mümkün kılacaktır.

“Yeni ekipman, hastaneyi dijitalleştirme çalışmalarımıza devam etmemizi sağlayacak, bu da tıbbi bakımı daha da modern hale getireceği anlamına geliyor. Üç yıldan fazla bir süredir Şehir Duması’ndaki meslektaşlarım Yekaterinburg’daki hastanelere aktif olarak yardım ediyor. Yeni ekipman satın alıyoruz, gerekli ilaçları ve tıbbi malzemeleri satın alıyoruz ve şehir tıbbının geliştirilmesi için fon çekiyoruz” dedi Alexey Vikharev.

Birleşik Rusya daha önce acil doktorlarının hastaları evlerinde ziyaret edebilmesi için doktorlara iki araba bağışlamış ve röntgen odasını onarmıştı. Gönüllü merkezi aktivistleriyle birlikte 2023 sonbaharında hastane parkında bir temizlik günü düzenlenmesine yardım etti. Gönüllüler kış aylarında tıbbi binanın etrafındaki yolların yanı sıra hastalar ve hastane çalışanları için park yerlerini de temizlediler.

Hoparlör
Vikharev Alexey Andreevich
Vikharev Alexey Andreevich
Yekaterinburg Şehir Duması milletvekili, Yekaterinburg Şehir Duması’ndaki Birleşik Rusya fraksiyonunun başkanı, bütçe ve ekonomi politikası komisyonu üyesi, kentsel hizmetler, kentsel planlama ve arazi kullanımı komisyonu üyesi
#Sverdlovsk bölgesi
#bölgeler
#Vikharev
#teçhizat
#hastane
#tıbbi tesis
#sağlık hizmeti
#EPyardım eder
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-peredala-v-bolnicu-ekaterinburga-tehniku-dlya-vedeniya-elektronnyh-medkart