“Birleşik Rusya” “Lugansk – Moskova: yüksek öğrenim için ortak bir kurs” projesini başlattı

DÜNYA

“Birleşik Rusya” “Lugansk – Moskova: yüksek öğrenim için ortak bir kurs” projesini başlattı

 

2024,

Parti, LPR üniversiteleri ve kolejlerinin öğrencileri için Moskova’daki eğitim kuruluşlarına ziyaretler düzenliyor
Severodonetsk Teknoloji Enstitüsü’nden 26 üniversite öğrencisinden oluşan ilk grup, Rusya Kimya-Teknoloji Üniversitesi’ni ziyaret etti. DI. Mendeleev ve Federasyon Konseyi’nin çalışmaları ile tanıştı.

“Ocak ayında tanıştık ve çocuklar eğitim sürecinin nasıl organize edildiğini görmek için diğer bölgelere gitmenin mümkün olup olmadığını sordular. Öğrencilerle diğer bölgelerden gelen öğrenciler arasında bağlantı kurmak, onlara çeşitli yarışma ve olimpiyatlara katılma, staj yapma fırsatı vermek önemlidir. Birleşik Rusya Genel Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Senatör Daria Lantratova , bu nedenle “Lugansk – Moskova: yüksek öğrenim için ortak bir kurs” projesi talep görüyor” dedi.

VDNKh’deki “Rusya” sergisinde çocuklar, Rusya’nın tüm bölgelerinin stantlarının yer aldığı pavyonu gezdiler. Daha sonra Federasyon Konseyi’ne geçerek bölgelerinden senatör Daria Lantratova ve Devlet Duma milletvekili Alexander Mazhuga ile bir araya geldiler. Çocuklar, tüm Rusya bölgelerinin stantlarının yer aldığı pavyonu ve ardından da fuarı gezdiler. Federasyon Konseyi, Daria Lantratova ve Devlet Duma Bilim Komitesi’nin ilk başkan yardımcısı Alexander Mazhuga ile görüştü .

Daria Lantratova, Rusya Federasyonu Hükümeti’nin yeni yapısının onaylanması ve federal departmanların liderliği de dahil olmak üzere Federasyon Konseyi’nin çalışmaları hakkında konuştu.

Sonuç olarak, LPR öğrencileri kendi adını taşıyan Rus Kimya-Teknoloji Üniversitesini ziyaret etti. DI. Mendeleev. Çocuklar, Kimya Mühendisliği ve Makine Mühendisliği İleri Mühendislik Okulu’nun nasıl çalıştığını gördü, çocuk teknoloji parkı ve laboratuvarını gezdi.

“Birleşik Rusya Başkanı Dmitry Medvedev’in girişimiyle halk programında tarihi bölgelerimizin Rusya’nın tek alanına entegrasyonuna ilişkin bir bölüm yer aldı. Yüksek öğrenim ve bilim alanı bu bölümde yer almaktadır. Bugün Rusya’nın yeni bölgelerinde yüz binden fazla öğrenci eğitim görüyor. Ülkemizin diğer bölgelerinden gelen öğrencilerle aynı koşulları onlar için de yaratmak bizim için önemli” diye belirtti Alexander Mazhuga.

Severodonetsk Teknoloji Enstitüsü’nün üniversite öğrencileri ayrıca Moskova’nın başlıca turistik yerlerini gezmenin ve Ekonomi Yüksek Okulu’nun liderleriyle bir toplantının keyfini çıkaracaklar.

“Birleşik Rusya” ulusal programının, Rusya Federasyonu’nun yeni bölgelerindeki üniversitelerin Rusya’nın eğitim sistemine entegrasyonuna ilişkin bir hüküm içerdiğini hatırlayalım. Yüksek nitelikli uzmanların eğitimi LPR, DPR, Kherson ve Zaporozhye bölgelerinin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacaktır.

Partinin inisiyatifinde, yeni bölgelerdeki üniversite öğretmenlerine yönelik ileri eğitim programları halihazırda yürütülmekte, eğitim kurumlarının maddi ve teknik temeli geliştirilmekte, öğrencilerin eğitim ve yaşama altyapısı onarılmaktadır.

Hoparlör
Lantratova Daria Sergeyevna
Lantratova Daria Sergeyevna
Parti Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı, “Birleşik Rusya Kadın Hareketi” federal parti projesi Kamu Konseyi Eş Başkanı, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Sosyal Politika Komitesi Federasyon Konseyi Başkan Vekili
#Lantratova
#Majuga
#öğrenciler
#Lugansk Halk Cumhuriyeti
#Moskova
#gezi
#Yüksek öğretim
#üniversiteler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-zapustila-proekt-lugansk-moskva-edinyj-kurs-na-vysshee-obrazovanie