Birleşik Rusya, Kuzbass başkanlığı seçimi için İlya Seredyuk’u aday gösterdi

SİYASET

Birleşik Rusya, Kuzbass başkanlığı seçimi için İlya Seredyuk’u aday gösterdi
2024

Karar partinin bölgesel şubesinin konferansında alındı.
Konferansa katılanlar oybirliğiyle buna oy verdi.

“ Ilya Vladimirovich ( Seredyuk – editörün notu), uzun yıllardır Kuzbass’ın yararına çalışan deneyimli ve yetenekli bir liderdir. Kuzbass başkentinin başkanı ve bölgesel hükümetin başkanı olarak yaptığı çalışmalar sayesinde Kuzbass gözle görülür bir dönüşüm yaşadı. Bölge sakinlerinin Ilya Vladimirovich’i destekleyeceğinden ve onun olumlu değişiklikler için planlanan rotayı sürdüreceğinden eminim” dedi partinin Kuzbass bölge şubesi sekreteri Senatör Alexey Sinitsyn .

İlya Seredyuk’un gelecekteki partinin vali adayı olarak adaylığı, bölgesel siyasi konsey başkanlığı tarafından desteklendi ve Birleşik Rusya Genel Konseyi başkanlığı tarafından onaylandı.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bölge başkanlığına vekillik görevine İlya Seredyuk’un atandığını hatırlatalım.

Daha önce bölgeye başkanlık eden Sergei Tsivilev , Rusya Federasyonu Hükümeti’nin yeni oluşumunda Enerji Bakanı görevini üstlendi.

Kemerovo bölgesi valisi için erken seçimler 8 Eylül’de yapılacak.

Eylül ayındaki Birleşik Oylama Günü’nde, Rusya Federasyonu’nun 42 kurucu biriminde 70 seçim kampanyası düzenlenecek. Seçim sonuçlarına göre yerel özyönetim organları da dahil olmak üzere 25 binden fazla görev yeri doldurulacak. Bölgelerde bölgesel ve yerel düzeyde milletvekilleri için oy kullanacaklar – Rusya Federasyonu’nun kurucu kuruluşlarının 13 yasama meclisinde, bölgesel başkentlerin 21 şehir dumasında ve yerel yönetimler için 10 toplu seçim kampanyasında seçimler yapılacak tutulacak. Ayrıca Anadyr ve Abakan şehirlerinin belediye başkanları ile 21 bölge başkanının doğrudan seçimleri yapılacak ve Devlet Duması milletvekillerinin ara seçimleri yapılacak.

Hoparlör
Sinitsyn Alexey Vladimirovich
Sinitsyn Alexey Vladimirovich
Partinin Kuzbass bölge şubesi sekreteri, Federasyon Konseyi Ekonomi Politikası Komitesi’nin ilk başkan yardımcısı
#bölgeler
#seçim2024
#EDG
#Kemerovo bölgesi-Kuzbass
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-vydvinula-ilyu-seredyuka-kandidatom-na-vybory-glavy-kuzbassa