Bakan Jeyhun Bayramov’un Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin ülkemiz Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Abdelvahab Osman ile görüşmesine ilişkin basın açıklaması

SİYASET

No: 175/24, Bakan Jeyhun Bayramov’un Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin ülkemiz Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Abdelvahab Osman ile görüşmesine ilişkin basın açıklaması

 

 

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, 19 Nisan 2024 tarihinde ülkemizdeki diplomatik faaliyetinin sona ermesi münasebetiyle Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Abdelvahab Osman’ı kabul etti. .

 

Bakan Ceyhun Bayramov, Büyükelçi Abdelvahab Osman’a ülkemizde görev yaptığı süre boyunca Azerbaycan ile Cezayir arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çabalarından dolayı teşekkür ederek bundan sonraki faaliyetlerinde başarılar diledi.

 

Taraflar, Azerbaycan ile Cezayir arasında artan ortaklığın, dostane ilişkilerin ve üst düzey temasların memnuniyet verici olduğunu vurguladı. Siyasi, ekonomik, insani, enerji, parlamentolar arası ilişkiler alanlarında karşılıklı faaliyetin ve ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemine dikkat çekildi. Ülkelerimizin BM, İslam İşbirliği Teşkilatı, Bağlantısızlar Hareketi ve diğer uluslararası platformlarda başarılı işbirliklerine devam ettiği belirtildi.

 

Cezayir’in, eski Ermenistan-Azerbaycan ihtilafına ilişkin Azerbaycan’ın uluslararası hukuka dayalı tutumunu her zaman desteklediği dikkatimizi çekti. Bakan ayrıca büyükelçiye bölgedeki mevcut durum ve Ermenistan ile ilişkilerin normalleşme süreci hakkında da bilgi verdi.

 

Toplantıda karşılıklı ilgi duyulan diğer konularda da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Paylaş

BÜTÜN HABERLER

kaynak:https://mfa.gov.az/az/news/no17524