AV. OSMAN EYYÜPOĞLU `NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

KÜLTÜR SANAT

AV. OSMAN EYYÜPOĞLU `NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Şanlıurfa’nın Tanınmış Simalarından Olan Şanlıurfa Barosu `na Kayıtlı Avukat Osman Eyyüpoğlu, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Av. Osman Eyyüpoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Rahmet, bereket ve mağfiret ayları mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Böyle mübarek gün ve gecelerde, Yaradan’dan sevgi, merhamet ve af niyaz ederken insani ilişkilerimizde hoşgörüyü esas almak, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmek; iyiliklere, güzelliklere, hayra ve barışa atılmış en önemli adımdır.

Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır.

Bu gece hürmetine dargınlar barışmalı, yüzler birbirine gülümsemeli, kalplerdeki buzlar erimeli ve beraberce güzelliklere yürümeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer siz değerli hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni kutluyor, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini, milli birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA