Askeri mezarlıkların iyileştirilmesi ve ağaç dikimi: Birleşik Rusya üyeleri Tüm Rusya subbotnikine katıldı

KÜLTÜR SANAT

Askeri mezarlıkların iyileştirilmesi ve ağaç dikimi: Birleşik Rusya üyeleri Tüm Rusya subbotnikine katıldı
2024

Zafer Bayramı arifesinde çevre kampanyası düzenleniyor
Tataristan’da Birleşik Rusya ve Genç Muhafızlar üyeleri tüm bölgelerdeki temizlik günlerine katıldı.

Bavly’de Gomer kaynağının etrafındaki alan temizlendi. Soğuk su kaynağı şehrin kuzeybatı kesiminde yaşayanlar arasında oldukça popülerdir.

“Temizlik sadece bölgeyi temizlemekle ilgili değil, aynı zamanda iletişim, iyi bir ruh hali ve olumlu duygularla da ilgili. Bu iyi ve faydalı bir gelenek” dedi vekil yönetmen. Birleşik Rusya partisinin yerel şubesi sekreteri Gülnaz Galliyamev.

Nizhnekamsk bölgesinde, 33 No’lu partinin ana şubesinin aktivistleri ve köy sakinleri, 9 Mayıs’taki geçit töreni için Blagodatnaya köyündeki Mira Caddesi’ni, Zafer Anıtı yakınındaki alanı ve Yunosti Caddesi’ni temizlediler.

Tyumen’de Peter Potapov parkında bir temizlik günü düzenlendi. Tamamlanmasının ardından parti aktivistleri, torpido botlarını inşa eden gemi yapımcılarının onuruna geleneksel olarak anıta çiçekler bıraktı.

Saratov Bölgesi’nin Rokotovka köyünde ise Birleşik Rusya üyeleri çöp kaynaklarının yakınındaki alanları temizledi.

Subbotnikler Udmurtya’da da düzenlendi. Kiyasovsky ilçesine bağlı Nizhnyaya Malaya Salya köyünün sakinleri yerel baharı iyileştirdi. Lutokha köyünde, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ölen askerlerin anıtının bitişiğindeki bölge düzenlendi.

Debessky bölgesinde, parti aktivistleri Zarechnomedlinsky Kültür Sarayı topraklarında ve RSFSR Onurlu Sanatçısı Kuzma Alekseevich Lozhkin’e ithaf edilen anıt plaketin yanında düzeni sağladı.

Glazovsky ve Zavyalovsky bölgelerindeki ana şubelerin üyeleri de halka açık alanları temizlemek için dışarı çıktı.

Astrahan bölgesindeki Birleşik Rusya üyeleri Tüm Rusya subbotnikine katıldı. Enotaevka köyünde yakınları bölgede yaşamayan gazilerin askeri mezarları düzenlendi. Gönüllüler ölü ağaçları kaldırdı, boyalı çitleri ve yıldızları kaldırdı ve mezar taşlarını temizledi.

Nikolskoye köyünde parti aktivistleri, Büyük Vatanseverlik Savaşı gazisi, 70’lerde Nikolsky Okulu müdürü Vasily Nikiforovich Kamolikov’un mezar alanını ve Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ölenlerin hastanedeki toplu mezarını temizlediler. .

ZATO Znamensk’teki “Birleşik Rusya”nın yerel bir aktivisti, “Savaşçılar – Anavatan Savunucuları” ve Büyük Vatanseverlik Savaşı’na katılan, kurucusu ve ilk başkanı olan “V. I. Voznyuk’un anıtı ve cenazesi” anıtındaki temizliğe katıldı. Kapustin Yar’daki Devlet Merkezi Test Alanı.

Volga yerel şubesi, Büyük Vatanseverlik Savaşı katılımcılarının Kilinchi köyünde ve Assadulaevo köyünde cenaze törenlerini düzenledi.

Kharabali şehrinde Komsomolsky Parkı’nda bir anıt düzenlemesi yapıldı. Çernoyarsk bölgesinde, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ölen Vyazovka ve Kalnovka köylerinin sakinlerinin anısına bir anıt düzenlendi. İşçi köyü Liman topraklarında ise Sovyetler Birliği Kahramanları Ivan Vasilyevich Khodyrev ve Nikolai Konstantinovich Khrapov’un cenazelerinin iyileştirilmesi için bir topluluk temizliği düzenlendi.

Moskova’da Birleşik Rusya milletvekilleri sosyal aktivistlerle birlikte tarihi Ogonyok stadyumunun yakınındaki Tsaritsyno Müze-Rezervi arazisine elma ağaçları dikti.” Spor tesisinin büyük ölçekli yeniden inşası yakın zamanda tamamlandı.

“Yakın zamanda Ogonyok toplam 2 bin kişiyi spor müsabakalarında ağırlayabilecek. Bu, bölgemizdeki en önemli altyapı hakimiyeti olacak” dedi Moskova Şehir Duması’ndaki Birleşik Rusya grubunun başkanı Stepan Orlov .

 

#Tataristan Cumhuriyeti
#Udmurt cumhuriyeti
#Moskova
#Tyumen bölgesi
#Astrahan bölgesi
#subbotnikler
#9 Mayıs
#İkinci Dünya Savaşı
#park iyileştirme
#çöp toplama
#anıtlar
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/blagoustrojstvo-mest-voinskih-zahoronenij-i-posadka-derevev-edinorossy-prisoedinilis-k-vserossijskomu-subbotniku