ASFA GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI ASAF ATASOY `DAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

GÜNDEM

ASFA GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI ASAF ATASOY `DAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

ASFA GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İş İnsanı Asaf ATASOY, İstanbul’un Fethi’nin 571.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Açıklama yok.

ASFA GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Asaf ATASOY, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bir çağın kapanıp yeni bir çağın açılmasına vesile olan dünyanın göz bebeği Şehr-i İstanbul’un, sevgili Peygamberimizin övgüsüne ve müjdesine mazhar olan büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerleri tarafından fethedilişinin 571. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Açıklama yok.

Gerek sahip olduğu kadim tarihi ve medeniyeti gerekse konumuyla dünyanın en kıymetli şehirlerinin başında gelen İstanbul, aynı zamanda kahraman ecdadımızdan tevarüs eden sevgi, saygı, hoşgörü ve adalet gibi yüce hasletlerimizin de timsalidir.

Açıklama yok.

 

Bizlere böylesi nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan eden ecdadımızın sahip olduğu inanç, azim ve kararlılık, bu cennet vatanı daha müreffeh yarınlara taşıma yolunda bizlere ilham kaynağı olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, dünya şehri İstanbul’un 571. fetih yıl dönümünü kutluyor, bu nadide kenti bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyorum.

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL