ABDULLAH YİĞİT `TEN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” MESAJI

KÜLTÜR SANAT

ABDULLAH YİĞİT `TEN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” MESAJI

 

1453 Kral Medya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kral Gazeteci Abdullah Yiğit, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kral Gazeteci Abdullah Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi;

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, gece gündüz demeden çalışarak, ülke ekonomimize ve toplumsal refahımıza katkı sağlayan işçi kardeşlerimiz için oldukça önemli bir gündür.

1 Mayıs, iş ve çalışma hayatındaki çeşitli sorunların dile getirilmesi, çözüm önerilerinin ortaya konulması amacıyla kutlanmaktadır. Geçimini alın teriyle temin eden milyonlarca çalışanımızın, birlik ve dayanışma içerisinde hak ve taleplerini dile getirerek sesini duyurduğu 1 Mayıs günü, ülkemizde 2008 yılında “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kabul edilmiş, 2009 yılında TBMM’de kabul edilen kanun ile de resmi tatil ilan edilmiştir.

Emeği ve alın terini kutsal kabul eden Sevgili Peygamberimiz işçinin emeğinin karşılığının geciktirilmeden verilmesini tavsiye etmiş, bu itibarla “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz.”

Tavsiyesinde bulunmuşlardır. Bizler de Millet olarak kapitalizmin tüm dünyada uygulamaya çalıştığı insanlık dışı anlayışın aksine, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.” nasihatine kulak vererek, insan öncelikli bir çalışma sistemi kurulması ve işçilerimizin hayat standartlarının daha da yükseltilmesini temenni ediyor ve bunun için gayret ediyoruz.

Bu anlamda gerçekleştirilen ve işçilerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulmasına vasıta olarak gördüğümüz 1 Mayıs etkinliklerinin amacına uygun olarak bayram havasında, toplumsal barışa da katkı sağlayacak şekilde kutlanacağına yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle, üretimin en önemli unsuru olan kamu ve özel sektörde görev yapan tüm işçi kardeşlerimizin “Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyor; aileleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir hayat diliyorum.

MUHAMMED FURKAN YİĞİT-ALMANYA