2024 yılında Irkutsk bölgesinde 12 anaokulu Birleşik Rusya halk programı kapsamında yenilenecek

GÜNDEM

2024 yılında Irkutsk bölgesinde 12 anaokulu Birleşik Rusya halk programı kapsamında yenilenecek

2024,

Çalışmaların ilerleyişi “parti çıkarma” tarafından izlenmeye devam edecek
Güncellenmiş okul öncesi kurumları Kumareyka, Balagansky bölgesi, Yenisei, Osinsky bölgesi, Novolenino, Nukutsky bölgesi köylerinde ortaya çıkacak; Poloskovo, Kachugsky bölgesi, Shiryaeva, Irkutsk bölgesi, Lyura, Bayandaevsky bölgesi köyleri; Ust-Ordynsky, Ekhirit-Bulagatsky bölgesi, Kuytun köylerinin yanı sıra Irkutsk, Cheremkhovo, Shelekhov ve Ust-Ilimsk şehirlerinde.

Ocak ayının sonunda, Osinsky bölgesindeki Luzgina köyünde büyük bir yenileme çalışmasının ardından bir anaokulu açıldı.

“Bina 1994 yılında inşa edilmiş ve o tarihten bu yana hiç yenilenmemiştir. Kamu hizmeti ağları yıpranmıştı ve genel durum modern standartları karşılamıyordu. Bu bağlamda, sadece binada değil, aynı zamanda bitişik bölgede de büyük onarımlar yapmaya karar verdik” dedi Irkutsk Bölgesi İnşaat Bakanı Alexander Galkin.

Onarımlar için yaklaşık 85 milyon ruble tahsis edildi; bu, cephenin güncellenmesini, mühendislik sistemlerinin kurulmasını, sıhhi tesisatın kurulmasını, iç mekanın bitirilmesini, döşemenin döşenmesini ve giriş kapı ve pencerelerinin değiştirilmesini mümkün kıldı. İnşaatçılar ayrıca çocuk oyun alanları, gölgelikler, drenaj kuyuları ve çitler kurarak çevredeki alanı da iyileştirdiler.

#Irkutsk bölgesi
#bölgeler
#halkın programı
#çocuklar için anaokulları
#revizyon
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-irkutskoj-oblasti-v-2024-godu-po-narodnoj-programme-edinoj-rossii-otremontiruyut-12-detskih-sadov